• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 27 Березня 2022
  • 117
  • 0

За що ми воюємо?

На часі ставити питання саме так. Бо наразі всі знають, проти кого ми б’ємося – щодо цього серед українців та вільного світу повний консенсус. Ворог – це путінська Росія, що має бути розбита за будь-яку ціну. Бо доки вона існуватиме, жоден народ не може почуватись у безпеці.

Саме тому вже зараз ми маємо починати думати і формулювати, за що ми воюємо, а не тільки проти чого. Бо якщо ми вийдемо з війни такими ж крадійкуватими, неефективними, забюрократизованими та наївними, як були до неї, мої посестри та побратими, які щодня віддають своє життя за Україну, ніколи нам цього не пробачать.

Ми вже згаяли шанс радикально змінити країну на краще в 2004-му, коли не було жертв. Змарнували свій шанс у 2014-му, коли за радикальні зміни на краще віддала свої життя «небесна сотня». Ми просто не маємо права зрадити ті тисячі й тисячі українських патріотів, які рясно поливають нашу землю своєю і ворожою кров’ю, у 2022-му!

Або наша перемога над путінізмом перетворить Україну на найкращу країну Європи, або мертві постануть з могил – і проклянуть нас страшною ганьбою.

На жаль, основну ціну за звільнення світу від російської пошесті наразі платить Україна – смертями тисяч моїх співгромадян, мільйонами біженців, знищеними містами, зруйнованою інфраструктурою, покаліченими долями…

Справедливість вимагає, аби головним бенефіціаром перемоги над путінізмом також стала Україна. Держава, яка рятує НАТО та ЄС від путінської навали. І це – не красива фігура мови, це – реальність.

А це означає, що сотні мільярдів російських доларів та євро, які наші Західні партнери заблокували у своїх банках, мають вже поповнювати український бюджет. А то наразі виглядає, що Україна у вогні війни отримує свої 5-10% комісійних від арештованих у західних банках російських активів. А має отримати всі 100. І стільки ж – від Заходу. За те, що воюємо ми, а не він.

Також на часі зрозуміти, що нам не потрібні імпотентні оборонні союзи, які через місяць страшної війни неспроможні дати нам ані ППО, ані літаків і танків. Повторюсь: наразі ми захищаємо їх, а не вони нас. Україна має перетворитись на самодостатній в оборонному та безпековому плані європейський Ізраїль. Який матиме найкращу армію, найкращу службу безпеки, найкращу розвідку, найкращу національну гвардію й найкращу поліцію в Європі. І ніяк не залежатиме від примх Орбана та інших друзів “русскаґо мира”.

Час думати і мріяти про майбутнє!

Геннадій Друзенко, співзасновник і голова Наглядової ради ПДМШ

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ