• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 10 Червня 2018
  • 772
  • 0

Зареєстровано проект закону, який усуне перешкоду залученню добровольців до ООС

У четвер у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 8447, який у разі ухвалення дозволить Генштабу ЗСУ залучати до операції Об’єднаних сил добровольців незалежно від місця їхньої постійної роботи. Документ внесено 13 народними депутатами. За словами президента Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадія Друзенка, законопроект “спільно розробили Міноборони, ПДМШ та власне народні обранці”.

Проект Закону “Про внесення змін до статті 8 Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” передбачає доповнити перший пункт першої частини статті 8 Закону про де окупацію Донбасу після слів “працівники закладів охорони здоров’я” словами “та громадяни за їх згодою”.

“Це доповнення – у разі ухвалення законопроекту – дозволить залучати до проведення ООС не тільки “працівників закладів охорони здоров’я”, а й усіх добровольців, як-от водіїв швидкої чи навіть медика, який наразі не працює в лікарні”, – сказав Друзенко.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, автором якої фактично є Друзенко, “Закон України “Про боротьбу з тероризмом” передбачає можливість залучення до проведення антитерористичної операції добровольців, зокрема цивільних медиків та допоміжний персонал. <…> Ця норма Закону дозволила офіційно залучити до проведення АТО на території Донецької та Луганської областей сотні добровольців-громадян з числа цивільного медичного та допоміжного немедичного персоналу. На жаль, в Законі України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” аналогічна норма відсутня”.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ