• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 17 Травня 2017
  • 700
  • 0

Четвертий “дитячий медичний десант” ПДМШ висадився в Рубіжному. У складі команди – головний офтальмолог МОЗ України

З понеділка до п’ятниці в Рубіжному на Луганщині працює спеціалізована бригада з дев’яти лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, яка прибула туди для проведення профілактичного огляду місцевих дітей. Як повідомив ініціатор дитячих медичних десантів ПДМШ хірург Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” та медичної мережі “Добробут” Сергій Петрик, за перші два дні медики-добровольці вже встигли оглянути близько 400 дітлахів з шести дитсадків і чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів. Загалом, за його словами, протягом цієї місії вони планують охопити від 800 до 1000 юних рубіжанців.

Спеціалізований “дитячий медичний десант” у Рубіжному – вже четверта така місія ПДМШ. Перші три відбулися в Попасній Луганської області в лютому, березні та квітні. Тоді було оглянуто разом понад 1000 попаснянських дітей.

Традиційно високий фаховий рівень команд ПДМШ, зокрема спеціалізованих “десантів”, цього разу був ще більше посилений присутністю в бригаді головного офтальмолога Міністерства охорони здоров’я України – професора, завідувача кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, Заслуженого лікаря України Оксани Вітовської. Пані Оксана бере участь у профоглядах нарівні з іншими лікарями, а також встигає виконувати свої адміністративні функції головного офтальмолога країни – ознайомлюється з офтальмологічною службою регіону, її основними проблемами. (Інтерв’ю з Оксаною Вітовською зараз готується до публікації.)

За словами Сергія Петрика, разом з ним та Оксаною Вітовською до Рубіжного приїхали ще семеро лікарів, п’ятеро з яких уже брали участь у таких десантах раніше: головний лікар Васильківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги оториноларинголог Ярослава Августинович, стоматолог однієї з київських приватних клінік Андрій Кукуляк, стоматолог Центру сімейної стоматології iStomatolog Максим Макаренко, завідувач відділенням Коломийської ЦРЛ педіатр Сергій Максимов і лікар-інтерн, дитячий хірург третього року навчання НМУ ім. О.О. Богомольця Олексій Голубенко. До них додалися двоє “новачків”: дитячий невролого Ярослав Криштофович, завідувач неврологічним відділенням Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, та педіатр Марина Дяченко, аспірант кафедри педіатрії Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Сергій Петрик розповів, що приїзд спеціалізованої бригади після Попасної саме до Рубіжного відбувся завдяки ініціативі місцевої влади. Він також висловив особливі слова подяки Голові комітету з питань транспорту Верховної Ради України Ярославу Дубневичу за постійну підтримку та сприяння у придбанні квитків, “оскільки поїздка в цей регіон організованих груп є неабиякою проблемою”.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ