• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 12 Березня 2018
  • 632
  • 0

Добровольці-медики ПДМШ обстежують добровольців-воїнів УДА

В офісі ПДМШ перед дорогою. На передньому плані – прапор з Майдану, який супроводжує Вікторію Крамаренко в усіх її поїздках. Зліва направо: президент ПДМШ Геннадій Друзенко, Олена Мосійчук, Ірина Коцюбинська, Ігор Буйвол, Вікторія Крамаренко, Максим Козачина та Олексій Голубенко

Сьогодні група медиків Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова розпочала проведення профогляду бійців Української добровольчої армії, які захищають нашу Батьківщину від російської навали. Обстеження триватиме 10 днів і відбуватиметься безпосередньо на передових позиціях.

Як розповіла ініціатор місії, заступник головного лікаря з питань медсестринства Київської міської клінічної лікарні № 2 “Опіковий центр” Вікторія Крамаренко, огляди виявили багато проблем зі здоров’ям, особливо серед молоді. “Дуже багато з них мають травми ще з Майдану і початку війни”.

Учора ввечері разом з Вікторією та віце-президентом ПДМШ з питань логістики Ігорем Буйволом з Києва на схід виїхали кардіолог Ірина Коцюбинська, травматолог Олексій Голубенко, парамедик Олена Мосійчук і капелан ЗСУ Максим Козачина, який попросився в команду санітаром, але, за словами Крамаренко, “буде непогано, якщо попрацює як психолог”. На місці до них приєднався водій швидкої “Айболить” і голова БФ “Патріоти України” Сергій Кисельов, а також масажист Микола Дорофєєв – учень знаменитого Миколи Касьяна. Очікується, що завтра команда поповниться лікарем УЗД.

Напередодні виїзду: “повний бус” завантажено. Зліва направо: Ігор Буйвол, Олена Мосійчук і Вікторія Крамаренко

Добровольці-медики також привезли добровольцям-воїнам ліки, медичні та дезінфікуючі засоби, провізію, інший гуманітарний вантаж – “повний бус”. На кожного оглянутого бійця буде заведено особисту медичну картку.

“Маршрут не дуже зручний, – каже Вікторія Крамаренко. – Ми спочатку планували об’їхати всі пункти один за одним, але на День українського добровольця 14 березня нас запросила до себе Яна Зінкевич [начальник Медичного управління та реабілітації бійців УДА], тому доведеться проїхати двома машинами зайвих 250 кілометрів”.

Вікторія очікує на важку роботу через відсутність на передовій відповідних умов для проведення профоглядів. Крім того, кожного разу необхідно буде вивантажувати, а потім знову завантажувати медикаменти та обладнання. “Я ще не знаю, як воно буде. Уперше я сильно хвилююсь, бо відчуваю велику відповідальність”.

За кілька хвилин перед дорогою
Перша ранкова кава на сході, …
… перші пацієнти …
… і перший ланч на передовій

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ