• 0800334903
 • info@medbat.org.ua
 • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
 • 21 Травня 2017
 • 231
 • 0

Порядок у черзі до невропатолога ПДМШ в Рубіжному підтримувала поліція

Протягом п’ятиденної місії в Рубіжному на Луганщині команда з дев’яти лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова провела профілактичний огляд близько 900 дітей з 10 дитсадків і 10 загальноосвітніх навчальних закладів. Понад то були надані консультації ще 300 маленьким пацієнтам – вихованцям інтернату для дітей з патологією опорно-рухового апарату, а також дітям з конкретними проблемами, яких батьки самостійно приводили до поліклініки на прийом до лікарів-добровольців відповідно до спеціалізації. Про це повідомила виконавчий директор БО “БФ “ПДМШ ім. Миколи Пирогова” Таміла Данілевська.

За її словами попит на послуги лікарів-добровольців “педіатричного десанту” був таким, що одного разу за місце в черзі до невропатолога між матерями двох діток виникла неабияка суперечка, вгамувати яку вдалося лише за допомогою поліції.

Ігор Радченко (справа) разом з Ігорем Буйволом і Тамілою Данилевською. Фото: Мар’ян Кушнір, Радіо “Свобода”

Данілевська також висловила подяку рубіжчанину Ігорю Радченку, який був одним з ініціаторів цього спеціалізованого медичного десанту в Рубіжному і допоміг його організувати. Ігор – колишній командир роти батальйону “Айдар”, звільняв своє рідне місто від окупантів. З ПДМШ він знайомий ще з війни та дуже вдячний медикам-добровольцям, які надавали допомогу пораненим бійцям.

“У прифронтовій зоні, зокрема в Рубіжному, бракує лікарів, – розповів Ігор Радченко. – Я не хочу сказати, що тут погані лікарі – тут добрі лікарі – але їх просто не вистачає. Наприклад, у Рубіжному зовсім немає дитячого хірурга, ортопеда, ЛОРа, інших спеціалістів. А я знаю, що на Схід приїжджають висококваліфіковані спеціалісти ПДМШ. Відповідно, я звернувся до керівника шпиталю Геннадія Друзенка, який підтримав ідею дитячого десанту в Рубіжному”.

Ігор каже, що його сподівання на педіатричний десант абсолютно виправдалися. “Не тільки я – усе місто їм вдячне: батьки, влада. Ефект був просто величезний. До речі, ми не робили з цього жодної політичної акції, ніде не казали, що я зараз очолюю луганську організацію Руху Валентина Наливайченка “Справедливість”. Усе, що ми зробили, ми зробили виключно для дітей”, – сказав він.

Громадсько-політичний рух “Справедливість” є стратегічним партнером ПДМШ ім. Миколи Пирогова.

Радченко, також висловив сподівання, що спеціалізовані десанти ПДМШ не обмежаться тільки цією частиною Луганщини, а поширять свою діяльність і на північні райони області, де також бракує медичних спеціалістів.

У місії в Рубіжному взяли участь такі лікарі (в алфавітному порядку):

 • Ярослава Августинович, оториноларинголог, головний лікар Васильківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги;
 • Оксана Вітовська, головний офтальмолог Міністерства охорони здоров’я України, професор, завідувач кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Заслужений лікар України;
 • Олексій Голубенко, лікар-інтерн, дитячий хірург третього року навчання НМУ ім. О.О. Богомольця;
 • Марина Дяченко, педіатр, аспірант кафедри педіатрії Харківської медичної академії післядипломної освіти;
 • Ярослав Криштофович, дитячий невролог, завідувач неврологічним відділенням Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні;
 • Андрій Кукуляк, стоматолог однієї з київських приватних клінік;
 • Максим Макаренко, стоматолог Центру сімейної стоматології iStomatolog;
 • Сергій Максимов, педіатр, завідувач відділенням Коломийської ЦРЛ;
 • Сергій Петрик, хірург Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” та медичної мережі “Добробут”.

Організацію та логістику педіатричного десанту в Рубіжному забезпечували виконавчий директор БО “БФ “ПДМШ ім. Миколи Пирогова” Таміла Данілевська та віце-президент ПДМШ з питань логістики Ігор Буйвол.

Спеціалізований дитячий медичний десант у Рубіжному – вже четверта така місія ПДМШ. Перші три відбулися в Попасній Луганської області в лютому, березні та квітні. Тоді було оглянуто разом понад 1000 попаснянських дітей.

Педіатричний десант у Рубіжному

Фотоальбом: “2017/05/15-19, Рубіжне, Луганська область. Четвертий “педіатричний десант” ПДМШ. У складі команди – головний офтальмолог МОЗ України. (Фото: Мар’ян Кушнір, Радіо “Свобода”)”

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Телефон
  0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ