• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 09 Червня 2017
  • 270
  • 0

У Кремінському районі мобільна бригада ПДМШ за чотири дні обстежила півтисячі дітей

Четверо лікарів-добровольців Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова разом з медиками сєвєродонецької клініки “Візіум” провели профілактичний огляд дітей у Кремінському районі Луганської області. За чотири дні – з вівторка до п’ятниці – було обстежено загалом 493 маленьких пацієнти не тільки у самій Кремінній, а й у двох селах району.

Як розповіла Таміла Данілевська, виконавчий директор БО “БФ “ПДМШ ім. Миколи Пирогова”, яка супроводжувала лікарів і взяла на себе організаційні питання, профогляд виявив відхилення у третини обстежених дітей. На її думку, така велика частка є результатом недоступності дитячих медичних фахівців у районі, адже батьки іноді не підозрюють про існування проблем зі здоров’ям дитини. Зокрема в ході проведення оглядів були виявлені дітлахи, які потребують високоспеціалізованої кардіологічної, стоматологічної, дерматологічної, ЛОР та хірургічної допомоги. “Ці діти отримали від наших фахівців направлення в провідні клініки столиці, де їм буде організовано та надано необхідну допомогу”, – сказала Данілевська.

У райцентрі юних кремінчан оглядали у двох дитсадках, поліклініці Кремінського районного територіального медичного об’єднання та Кремінській обласній загальноосвітній санаторній школі-інтернаті (де проживали лікарі-добровольці, і куди батьки також самостійно приводили дітей на профогляд). В останні два дні місії разом з обладнанням виїжджали до Красноріченського, де працювали в селищній амбулаторії, і до Нової Астрахані – в Новоастраханський навчально-виховний комплекс.

Троє з лікарів ПДМШ, що працювали в Кремінському районі, вже не вперше беруть участь у таких місіях, які в добровольчому шпиталі називають “десантами”: Сергій Петрик, хірург Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” та медичної мережі “Добробут” (йому належить ідея організації “педіатричних десантів”), Андрій Кукуляк, стоматолог однієї з київських приватних клінік, та Олексій Голубенко, лікар-інтерн, дитячий хірург третього року навчання НМУ ім. О.О. Богомольця. Цього разу до них приєдналася Оксана Дрюченко, лікар-педіатр Полтавської обласної дитячої лікарні. Перевезення забезпечував водій ПДМШ Володимир Сторожук.

Офтальмологічне обладнання та кваліфікований персонал на волонтерських засадах уже вдруге надала клініка “Візіум” із Сєвєродонецька. ПДМШ також висловлює подяку за організацію головному лікарю КУ “Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Володимиру Андрійчуку.

Як і в попередній місії в Рубіжному у травні, ініціатором спеціалізованого медичного десанту в Кремінну став рубіжчанин Ігор Радченко, колишній командир роти батальйону “Айдар”, який зараз очолює луганську організацію Руху Валентина Наливайченка “Справедливість” (Громадсько-політичний рух “Справедливість” є стратегічним партнером ПДМШ ім. Миколи Пирогова).

Виконавчий директор БО “БФ “ПДМШ ім. Миколи Пирогова” Таміла Данилевська (у центрі) передає медикам сєвєродонецької клініки “Візіум” подяку від міського голови Кремінної

Запрошення приїхати до міста для профогляду дітей було отримано від Кремінського міського голови Юрія Прокопенка. В останній день місії він передав лікарям-добровольцям ПДМШ і “Візіуму” грамоти з подякою.

Медичний десант у Кремінському районі став шостим в історії ПДМШ і п’ятим педіатричним. До Рубіжного десанти дитячих лікарів тричі “висаджувалися” в Попасній Луганської області – в лютому, березні та квітні. Тоді було оглянуто разом понад 1000 попаснянських дітей.

Згідно з офіційною статистикою, у районах Луганської області, які контролює український уряд, є вакантними 46,67% медичних посад. Особливо гострою ця проблема є у сфері дитячої медицини.

Лікарі та…
… їхні пацієнти

Фотоальбом: “2017/06/06-09, Кремінна, Луганська область. У Кремінському районі мобільна бригада ПДМШ за чотири дні обстежили півтисячі дітей”

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ